Vendosni fjalën kyçe....

Nolte: Sidney Powell dhe Lin Wood premtojnë se ka një ton mashtrime me votat


Në mes të zhurmës së rinumërimit të zgjedhjeve të 2020, ka dy prokurorë me reputacion kombëtar që premtojnë se një sasi masive mashtrimi me votat do të zbulohet. Këto vota do mjaftojnë që të sigurojnë, një mandat të dytë për Presidentin Trump.

Sidney Powell nuk është shaka. Ajo shërbeu si një prokurore federale për dhjetë vjet dhe fitoi një reputacion kombëtar si prokuroja e cili hyri brenda, i bindi Gjeneralin Michael Flynn të tërhiqet nga deklarimi i tij fajtor dhe i bëri presion me sukses Departamentit të Drejtësisë që të hiqte akuzat. Ajo ishte e palëkundur në ekspozimin e Mashtrimit të Bashkëpunimit me Rusinë, dhe sipas vlerësimeve të Nolte gjithçka që ajo tha se do të ndodhte ndodhi, shkruan Breitbart.

Ajo është një grua serioze. Nuk ka atmosferë të paqartë rreth saj. Dhe ajo po zotohet, ashtu siç bëri gjatë fundjavës në e diela e Mëngjesit të së Dielës me Maria Bartiromo, se ata kanë faktet se ata mund të provojnë se kishte mashtrim me votat për të përmbysur kryesimin e Joe Biden.

“Ka pasur një përpjekje masive dhe të koordinuar për të vjedhur këto zgjedhje nga ne njerëzit e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për të delegjitimuar dhe shkatërruar votat për Donald Trump, për të prodhuar vota për Joe Biden,” tha ajo.

“Ata e përdorur çdo mënyrë të imagjinueshme, duke filluar që njerëzit e vdekur të votojnë në numër masiv deri në mënyrë absolute, me mashtrim, duke krijuar fletë votimi që ekzistojnë vetëm për Biden,“-tha Powell. “Ata gjithashtu përdorën një algoritëm për të llogaritur votat që do të duheshin për të hedhur, dhe ata përdorën kompjuterë për t’i kthyer ato vota nga … Trump te Biden.”

Ne kemi identifikuar,” shtoi ajo, “të paktën 450,000 vota në shtetet kryesore që për mrekulli kanë vetëm një shenjë për Joe Biden mbi ta dhe asnjë kandidat tjetër.”

Ata i kishin planifikuar të gjitha, Maria, ”-vazhdoi Powell. “Ata kishin algoritmet. Ata kishin fletët e votimit që prisnin të futeshin kur të duhej. Dhe veçanërisht, vota e Presidentit Trump në shtetet blu u rrit jashtëzakonisht shumë. Kjo është kur ata duhet të ndalonin numërimin e votave. Ata duhej të hynin dhe të zëvendësonin votat për Biden dhe të merrnin votat e Trump.

Unë ju them, nëse ka ndonjë gjë në lidhje me natën e zgjedhjeve që më shqetëson mbi të gjitha, ishte ndalja e numërimit të votave në Milwaukee, Philadelphia, Detroit dhe Atlanta.

Unë kurrë nuk kam parë diçka të tillë në jetën time. Asnjëherë nuk kam dëgjuar për një gjë të tillë.

Bartiromo pranoi, duke thënë, “Unë kurrë nuk kam parë që makineritë e votimit të ndalonin në mes të zgjedhjeve. Ndaluni dhe vlerësoni situatën. ”

Pavarësisht… Kjo është një akuzë për dreqin që po bën Powell, dhe ka pak dyshime që ajo po vë reputacionin e saj për të dalë me mallrat.

Pastaj është Lin Wood, një prokuror me bazë në Xhorxhia më i famshëm për të padite e suksesshme ndaj mediave e rreme në emër të Richard Jewell në vitet ’90 dhe në emër të studentit të Shkollës së Mesme Katolike Covington Nick Sandmann vetëm vitin e kaluar.

Wood kërkon durim, por premton siguri, “Unë kam parë prova dërrmuese të mashtrimeve masive që ishin në sistemin e votimit kompjuterik përveç fletëve të votimit“:

Ai thotë se ka prova për të përmbysur avantazhin e Biden në Gjeorgji:

Ai gjithashtu tha për paraqitjen e Powell në Sunday Morning Futures, “Sidney Powell është një zëdhënëse e së vërtetës. Kur Sidney flet, dëgjojeni me kujdes ”:

Përreth këtyre zgjedhjeve të kontestuara, ka shumë budallallëqe atje. Shumë teori dhe akuza. Pastaj është një tërbim i zbrazët nga një media e rreme e dëshpëruar që ne të mos shikojmë nga afër rezultatet e zgjedhjeve.

Por në qendër të cirkut janë dy prokurorë që kanë kaluar dekada duke krijuar reputacion për ndershmëri dhe integritet, për të mos qenë pjesë e cirkut dhe ata thonë se i kanë provat.

Kjo është ajo që unë jam duke mbajtur syrin tim, shkruan Nolte.

VINI RE: Ky material është pronësi intelektuale e Breitbart