Vendosni fjalën kyçe....

Bie akuza e trafikut të armëve, Fjolla Morina do dalë para gjykatës vetëm për armëmbajtje pa leje


Prokuroria e Kukësit ka përfunduar hetimet për këngëtaren Fjolla Morina, e cila u arrestua në muajin shtator në doganën e Morinës pasi u kap me armë me vete.

Mësohet se akuza për trafik armësh ndaj këngëtares ka rënë dhe ajo do të dalë përpara gjykatës vetëm për akuzën e armëmbajtjes pa leje.

Ndërkohë për dy shoqëruesit e saj, Fisnik Sylaj dhe shoferi Fitim Muaj është pushuar çështja.

Dosja ka kaluar tek gjykatësi paraprak, ndërsa pritet të caktohet data e gjyqit për këngëtaren e cila për momentin është nën masën  sigurisë ‘arrest me burg’ në Kukës.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *