Vendosni fjalën kyçe....

Rama mesazh nxënësve dhe mësuesve për vitin e ri shkollor: Pikësëpari me shëndet


Sot nxënësit rikthehen në bankat e shkollës për herë të parë pas kaq shumë muajsh ndërprerje për shkak të pandemisë dhe të pushimeve verore.

E ky vit akademik nis krejtësisht ndryshe e me rregulla të reja për shkak të pandemisë.

Kryeministri Edi Rama ka uruar sot të gjithë nxënësit përmes një mesazhi të shkurtër në Facebook.

“MIRËMËNGJES
duke ju uruar nxënësve e mësuesve një vit të mbarë shkollor, pikësëpari me shëndet dhe patjetër edhe me rezultate sa më të mira”– shkruan Rama.

Ai e shoqëron këtë mesazh me disa foto që dëshmojnë realitetin e ri në shkolla, me shenja që kërkojnë ruajtjen e dstancës nga njëri tjetri dhe me dezinfektantë mbi banka.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *