Vendosni fjalën kyçe....

Shpresat e Shqipërisë fitojnë ndaj Austrisë për kualifikuese


Ekipi shpresa i Shqipërisë ka arritur të fitojë ndaj bashkëmoshtarëve të Austrisë për kualifikueset për në Evropian.

Ata kanë fituar me rezultatin 1-5 duke marrë 3 pikë të rëndësishme.

Golat u shënuan nga Kallaku, Tuci, Muci dy golësh dhe Selmani.

Me këtë fitore kuq e zinjtë 21-vjeçarë renditen në vendin e tretë të grupit të tretë.