Vendosni fjalën kyçe....

Të Fundit

Rrëfehet David Packouz: Shkëlzen Berisha priti Diverolin në zyrë, bashkë me një mafioz negociuan çmimin e municioneve

David Packouz, ortaku i Efraim Diverolit, me të cilin fitoi marrëveshjen 300 milionë dollarëshe nga Pentagoni për të siguruar municione nga Shqipëria, ka rrëfyer së fundmi intrigat, marrëveshjet dhe korrupsionin ku Diveroli në atë kohë 21-vjeçar u përfshi me zyrtarët e lartë shqiptarë. Në një intervistë të dhënë për podkastin…

Aplikacioni “Aktivisti”/ Rama: Janë shqetësuar kundërshtarët e çoroditur. Opozita: Mjet terrori psikologjik kundër administratës

Aplikacioni “Aktivisti” është futur në qendër të vëmendjes së debatit politik midis mazhorancës dhe opozitës. Opozita e quajti aplikacionin një mjet terrori psikologjik kundër administratës duke përmendur dhe një listë që sipas tyre gjenden edhe emra prokuorësh e gjykatësish. Nga ana tjetër Edi Rama në një reagim nuk u është…

“Një fermë klikimesh”, aplikacioni që shpërblen me pikë pëlqimin dhe shpërndarjen e postimeve të Partisë Socialiste – Citizens Channel

Në dhjetor të vitit 2022 Partia Socialiste prezantoi një aplikacion të quajtur “Aktiv1st”. Krijuesit e kanë përshkruar atë si një “platformë që i jep mundësi çdo personi që ka ide dhe dëshirë të jetë pjesëmarrës në gara lokale ose kombëtare, të çojë përpara nismat e tij dhe të jetë faktor…

Kërkesa e PS-së për përjashtimin e 8 deputetëve të opozitës, Vokshi: E paprecedentë, a s’iu vjen zor që bëni këtë mbledhje

Komisioni i Etikës është mbledhur sot për të shqyrtuar kërkesën e PS-së për pezullimin e 8 deputetëve të opozitës për 10 ditë për bllokimin e foltores në seancën e fundit. Deputetja demokrate Albana Vokshi është futur në mënyrë të drejtpërdrejtë nga mbledhja përmes Facebook-ut. Ajo denoncoi deputetët socialistë duke i…

Del në rrjet dokumenti me 266 faqe, dyshohet se ka emrat e zyrtarëve të administratës që kanë shkarkuar aplikacionin ‘Aktivisti’ të PS-së

Një dokument prej 266 faqesh është publikuar në rrjetet sociale. Dokumenti dyshohet se përmban listën e personave që kanë shkarkuar aplikacionin ‘Aktivisti’, që është denoncuar se mbikëqyr pëlqimet dhe reagimet e punonjësve të administratës lidhur me veprimtarinë e qeverisë. Lista në fjalë përmban emra që janë pjesë e administratës si…