Vendosni fjalën kyçe....

GJKKO lë në burg drejtorin e tatimeve të Korçës dhe specialistin


Gjykata e Posaçme kundër Korruspsionint dhe Krimit të Organizuar ka dhënë masën për drejtorin e Tatimeve të Korçës të arrestuar pak ditë më parë dhe specialistit të saj.

Gjykata caktoi “arrest me burg” për Thoma Tontonozin dhe Stjuart Bardhoshin.

Ata akuzohen korrupsion ku në këmbim të parave nuk ushtronin kontrolle në subjekte të ndryshme.

Arrestimi i tyre u krye nën mbikëqyrjen e SPAK.