Vendosni fjalën kyçe....

Mazhoranca firmosi ndryshimet kushtetuese me opozitën parlamentare, reagon Vasili: Rilindja bën marrëveshje me veten për reformën zgjedhore


Reagimi i parë pas firmosjes së ndryshimeve kushtetuese mes mazhorancës dhe opozitës parlamentare nga kampi i opozitës së bashkuar.

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili, shkruan se kjo marrëveshje është kryer nga Rilindja me veten e saj duke e krahasuar atë me një facoletë që fshin hundët.

Rilindja bën marrëveshje me veten për reformën zgjedhore.
Tamam si një hundë me dy vrima, që herë kruan njërën dhe herë tjetrën, por në të dy rastet nxjerr vetëm….sekrecione! Marrëveshja është thjesht facoletë për të fshirë sekrecionet dhe aq
”- tha Vasili.