Vendosni fjalën kyçe....

Ahmeti: Fyerjet e Zaevit për shqiptarët, të pafalshme


Kreu i BDI-së Ali Ahmeti gjatë një interviste për emisionin Pressing ka thënë se fyerjet e kreut të LSDM-së Zoran Zaev, se “Shqiptarët blihen për pesë pare” janë të pafalshme.

Ahmeti tha se deklaratat e Zaev se kinse ai e paska fy BDI-në dhe jo shqiptarët bëhen për të manipuluar qytetarët por janë të pabesueshme dhe nuk qëndrojnë.

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti gjatë një interviste për emisionin Pressing ka thënë se fyerjet e kreut të LSDM-së Zoran Zaev, se “Shqiptarët blihen për pesë pare” janë të pafalshme.

Ahmeti tha se deklaratat e Zaev se ai e paska fyer BDI-në dhe jo shqiptarët bëhen për të manipuluar qytetarët por janë të pabesueshme dhe nuk qëndrojnë.

Ahmeti tha se qytetarët dhe shqiptarët janë të revoltuar me Zoran Zaevin dhe qëndrimet e tija kundër shqiptarëve të cilët e votuan në zgjedhjet e 2016-tës.

Deklarimet e Ahnmetit për Zaevin lënë të hapur mundësinë e bashkëpunimit të BDI-së me VMRO-DPMNE-në e Hristjan Mickoskit me të mund të bëj shumicë së bashku me mandatin e partisë “E majta” e cila në zgjedhjet e fundit morri dy deputet.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *