Vendosni fjalën kyçe....

Gjykata në Paraguai hedh poshtë kërkesën, Ronaldinjo mbetet në arrest shtëpie


Ish-ylli i Brazilit dhe Barcelonës, ​​Ronaldinjo, do të qëndrojë në arrest shtëpie në një hotel në kryeqytetin Paraguai, Asuncion, pasi një gjykatë raportohet se hodhi poshtë ankesën e tij të fundit në një rast që përfshin pretendime se ai përdori një pasaportë të rreme për t’u futur në vend.

Fituesi i Kupës së Botës, 40 vjeç, u arrestua së bashku me vëllain e tij në mars pasi ata gjoja hynë në vend duke përdorur dokumente false.

Dyshja kaloi 32 ditë në një burg pranë kryeqytetit para se të lejohej transferimi në arrest shtëpiak në prill, arrest që u zbatua në një hotel me katër yje në kryeqytet.

Sidoqoftë, çdo shpresë për një lëshim të parakohshëm nga ato hoteli mori një goditje kur apeli i fundit i fituesit të Topit të Artë u refuzua të premten, sipas Globos.