Vendosni fjalën kyçe....

Rëndohet ndjeshëm bilanci nga koronavirusi në Itali, 233 viktima


Vijon të rëndohet dita-ditës bilanci i viktimave nga koronavirusi në Itali.

Siç raporton Corriere della Sera, numri i viktimave ka shkuar në 233 ndërsa i të prekurve në 5883, duke e ngjitur Italinë në vendin e dytë në botë për sa i përket numrit të të prekurve e viktimave.

Ndërkohë autoritetet raportojnë se të shëruarit nga koronavirusi është 589.

Italia është vendi i dytë në botë dhe i pari në Europë për sa i përket të infektuarve e viktimave nga virusi.