Vendosni fjalën kyçe....

Talenti shqiptar firmos kontratën profesioniste me Chelsean


Talenti shqiptar Armando Broja ka firmosur kontratën e parë profesionale me Chelsea-n. Vetëm 18 vjeç pasi ra në sy të të gjitha ekipeve zinxhir të londinezëve duke filluar nga ekipet e moshës së vogël deri në u-23.

Trajneri i ri Frank Lampard ka vendosur të rrezikojë këtë sezon duke i besuar të rinjve si Fikayo Tomori, Reece James, Mason Mount, Tammy Abraham, Hudson- Oddoi etj. Me këtë taktikë ish- mesfushori i Chelsea po i jep hapësirë të rinjve dhe një prej tyre mund të jetë dhe 18- vjeçari.

Ky është një lajm i mirë për Shqipërinë pasi 18- vjeçari është pjesë kuqezinjve u-19 dhe shumë shpejt mund të bëhet edhe pjesë e kombëtares A.

Ndër të tjera në Instagram ai shkruan: “Shumë i lumtur që kam nënshkruar kontratën time profesionale me Chelsea Fc. Faleminderit prindërve dhe familjes time që gjithmonë më kanë përkrahur dhe që nuk do të isha këtu pa to”.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *