Vendosni fjalën kyçe....

Të shtëna me armë në qytetin gjerman, 6 të vdekur


Gjashtë persona janë vrarë dhe disa të tjerë kanë mbetur të plagosur pas të shtënave me armë në qytetin gjerman-jug-perëndimor të Rot am See. Siç shkruan Bild, policia ka arrestuar një të dyshuar pas sulmit, në një ndërtesë afër stacionit hekurudhor.

Policia në shtetin e Baden-Württemberg tha se autori dhe viktimat kishin lidhje familjare. Ata thanë se nuk kishte asnjë provë se dikush tjetër ishte përfshirë në këtë sulm.

Të shtënat ndodhën rreth orës 12:45. Rot am See është një qytet i vogël me rreth 5,000 banorë dhe mediat lokale thonë se i dyshuari është në të tridhjetat e tij.