Vendosni fjalën kyçe....

Real fiton Superkupën spanjolle në derbin e Madridit


Real Madrid ka fituar Superkupën e Spanjës në një derbi me Atletico Madrid.

Fitorja e “galaktikëve” ka ardhur vetëm pas penalltive pasi 90’ minuta dhe koha shtesë përfundoi në barazim 0-0.

Në këtë sfidë Real Madrid mori edhe një karton të kuq në shtesë por që nuk i ndikoi në rezultat pas Valverde u ndëshkua dy herë më karton të verdhë.

Nga pika e bardhë për Real Madrid shënuan Carvajal, Rodrygo, Modric dhe Ramos ndërsa për Atleticon gaboi nga pika e bardhë Saul dhe Thomas dhe shënoi vetëm Trippier.