Vendosni fjalën kyçe....

Aktivistët përplasen me policinë në protestën kundër Vuçiç në Tiranë (Video)


Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri vazhdojnë protestën kundër takimit të Kryeministrit Rama dhe Presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç si edhe atij të Maqedonisë së Veriut, për mini-shengenit Ballkanik.

Në momentet që tre liderat po zhvillonin takimin në një nga hotelet në kryeqytet, jashtë dyerve aktivistët zhvillonin protestën ndërsa janë përplasur edhe me policinë pasi nuk lejoheshin që të marshonin më tej në Bulevardin Dëshmorët e Kombit.

Në pamjet e publikuara nga Syri.net shihen shtyrjet mes aktivistëve dhe policisë.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *