Vendosni fjalën kyçe....

Hidhet shorti i fazës finale të Ligës së Europës, “buzëqesh” Interi


Pas shortit të Ligës së Kampionëve është hedhur edhe shorti i fazës finale të Ligës së Europës.

Shorti ka rezervuar përballje mjaft interesante ndër të cilat përmenden ajo e gjermanëve të Leverkusenin me Porton, e Olympiakosit me Arsenalin dhe Shakhtar-Benfica.

Italianët e Interit kanë një sfidë relativisht të lehtë në këtë tur duke qenë se do ndeshen me bullgarët e Ludogorets, një ekip modest për Interin e këtij sezoni.

Interesant premton të jetë edhe derbi gjermano-austriak mes Frankfurtit e Salcburgut.

Ndeshjet e vajtjes luhen më 20 shkurt 2020 ndërsa ato të kthimit më 27 shkurt.

Çiftet

Wolves – Espanyol

Sporting – Basaksehir

Getafe – Ajax

Wolfsburg – Malmo

Roma – Gent

Rangers – Braga

Leverkusen – Porto

Copenhagen – Celtic

APOEL – Basel

Cluj – Sevilla

Olympiacos – Arsenal

AZ Alkmaar – LASK

Club Brugge – Manchester United

Ludogorets – Inter

Frankfurt – Salzburg

Shakhtar Donetsk – Benfica


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *