Vendosni fjalën kyçe....

“Më kujton Xhike Qamilin”- Meta flakë për flakë Ramës: Te gjykata vija është e kuqe (Video)


Kreu i Shtetit Ilir Meta ka zgjedhur t’i përgjigjet deklaratave të Kryeministrit Rama lidhur me “konfliktin’ për Gjykatën Kushtetuese me një video të shkëputur nga konferenca për shtyp me gazetarët.

Meta thekson se te Gjykata Kushtetues vija është e kuqe dhe nuk ka ndërmend të tallet me Kushtetutën.

Une nuk kam ndërmend të tallem me Kushtetutën, boll janë tallur me Kushtetutën që u votua me konsensus. Tek  Gjykata Kushtetuese  vija është e kuqe dhe është e kuqe flakë”-thekson Meta.