Vendosni fjalën kyçe....

Kryemadhi takon senatorin e Delaware: Të shtohet vëmendja e SHBA-së ndaj Shqipërisë


Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi, gjatë vizitës në SHBA, takoi edhe senatorin e shtetit të Delaëare.

Kryemadhi njofton se me senatorin Coons diskutoi rreth politikës së jashtme dhe rajonit.

Më tej, kryetarja LSI-së, kërkoi ndaj senatorit që të shtohet vëmendja e SHBA-së kundrejt Shqipërisë.

Me Z.Christopher Coons, Senator i Delaware dhe stafin pata kënaqesinë të ndaja mjaft probleme çështje të brendshme në Shqipëri, por edhe disa nga argumentet më të nxehta të politikës së jashtme të rajonit tonë. Kërkova një vemendje më të shtuar të SHBA dhe Senatit të saj për Shqipërinë”-shprehet Kryemadhi.