Vendosni fjalën kyçe....

Furnizonte me drogë Perugian, ndalohet 47-vjeçari shqiptar në Itali


Një shqiptar 47 vjeç është arrestuar ditën e sotme në Perugia, pasi akuzohet për trafik të kokainës.

Sipas mediave italiane, ai akuzohet se gjatë periudhës 2015 deri në vitin 2018 ka furnizuar me lëndë narkotike të llojit kokainë zonën e Periugës dhe periferitë.

Policia italiane shprehet se shqiptari mund të ketë fituar shuma të mëdha parash, pasi një klient përdorte shpesh herë drogë.

Karabinierët kanë arritur të dokumentojnë disa qindra transferime të dozës së kokainës, të cilat duke u shitur në treg do të jepnin fitime, jo më pak se 60 mijë euro.