Vendosni fjalën kyçe....

Shiu i dendur i bllokon rrugët në Lezhë, trafik i rënduar në qytet


Përkeqësimi i kushteve atmosferike ka krijuar probleme në Lezhë dhe Shëngjin.

Reshjet e dendura të shiut kanë ndërlikuar lëvizjen e automjeteve në Bulevardin e Lezhës, bllokun ”11 janari” si dhe në aksin që lidh Lezhën me Shëngjinin, të cilat janë mbuluar nga uji.

Në disa zona niveli i ujit ka arritur deri në 30 cm. Ndërkohë, stuhia e fortë ka ndërprerë energjinë elektrike në disa zona.

Dita e sotme është karakterizuar nga mot i rënduar me reshje të shumta të shiut.