Vendosni fjalën kyçe....

Transportonte drogë në Korfuz, ndalohet i riu shqiptar


Një i ri shqiptar u arrestua nga policia greke pasi sillte në mënyrë sistematike sasi të mëdha hashashi nga vendlindja dhe për në ishullin grek të Korfuzit, të cilën e shpërndante me motorin e tij.

Pak para se të fillonte shëtitjen e tij të fundit, megjithatë, ai u arrestua nga policia. Pas hetimeve, policia ushtroi edhe një kërkim të papritur në rezidencën e 21 vjeçarit.

Atje, ata zbuluan pesë pako me drogë, që mbajnë pesë kilogramë kërp të papërpunuar.

21-vjeçari u dërgua në Prokurorinë Penale të Korfuzit, i cili e ndoqi penalisht për import, ruajtje dhe trafik të drogës dhe urdhëroi ndalimin e tij në pritje të një vendimi nga gjykata.