Vendosni fjalën kyçe....

Dortmund Fiton me përmbysje ndaj Koln dhe ruan kreun


Borussia Dortmund ka treguar karakter kampioni duke e përmbysur rezultatin kundër Koln  dhe duke fituar me rezultat 3-1

Borussia Dortmund ka arritur që të marrë përsëri tre pikë në Bundesliga ku ka mposhtur Koln me rezultat 3-1.

Ishte një ndeshje e vështirë e Dortmund të cilën ata e fituan më shumë mund.

Në pjesën e parë Dortmund pati posedimin por ishin Koln të cilët arritën që të kalojnë në epërsi.

Drexler shënoi në minutën e 29-të pas një ndërprerje me kokë.