Vendosni fjalën kyçe....

“Zyrtari i PS-së në Durrës dhunon fëmijën që bërtiste: Rama ik” (FOTO)


Një incident i rëndë ka shoqëruar procesin e votimeve për bashkitë në Durrës.

Në fshatin Qerret ka pasur një konflikt mes simpatizantëve të PD-së dhe kryetarit të njësisë, Shaban Tafa.

Ky i fundit akuzohet nga mbështetësit e opozitës se ka dhunuar një fëmijë12 vjeçar që thërriste “Rama ik”.

Tafa ka dhënë versionin e tij në një prononcim për mediat lokale, duke thënë se kanë qënë 2 fëmijë që do i vinin zjarrin qendrës së votimit. Në momentin që ka larguar fëmijët disa simpatizantë të PD-së e kanë goditur me grushta.