Vendosni fjalën kyçe....

Pas Metës, Rama sulmon edhe Bashën


Pas akuzave të ashpra ndaj presidentit Meta, kryeministri Rama ka sulmuar kreun e opozitës së bashkuar, Basha, duke i kujtuar atij marrëveshjen e vitit 2017.

Ai tha se i kishtë dhënë kreut të PD-së gjithcka kishte kërkuar në marrëveshjen e rritur në vitin 2017 por ai sërish ka marrë rrugën.

“Lul Basha mori gjithçka që deshi me kusht që të dilte nga bunkeri i plastmasit, të mos shante më Shqipërinë në gjuhë të huaj, të votonte reformën në drejtësi dhe të mos kontestonte rezultatin e zgjedhjeve të vitit 2017. I jam lutur Bashës për marrëveshje në vitin 2017. Akti i Metës është provë e frikës së opozitës nga zgjedhjet.” –  tha Rama.