Vendosni fjalën kyçe....

Cila polici në botë s’do e kishte zili një flotë të tillë makinash (Video)


Emiratet e Bashkuara Arabe janë një nga vendet më të pasura në rruzullin tokësor dhe sidomos Dubai shquhet për luksin e tij.

Kjo falë naftës që është burimi kryesor i ekonomisë, edhe pse Dubai është një qendër tregtare e financiare në rajon e botë duke prodhuar jo pak të ardhura.

Luksi i Dubait është pasqyruar edhe te policia, e cila ka në përdorim disa nga mjetet më të shtrenjta në botë.

Në videon e mëposhtme tregohet policia e Dubait që ka në përdorim si Audi R8, Porsche Panamera 4s, Brabus G700 Ëagen, Mercedes SLS, BMË i8, Bentley Continental, Bentley Bentayaga, Nissan GTR, McLaren 570s.