Vendosni fjalën kyçe....

Zëdhënësja e PD-së bëhet nënë për herë të parë, zbulon emrin e të birit


Zëdhënësja e PD-së, Ina Zhupa, është bërë nën për herë të parë.

Ajo e ka ndarë lajmin në llogarinë e saj në Facebook duke zbuluar edhe emrin e foshnjës.

Zhupa nuk lë për përfmendur edhe mjekët që e kanë ndihmuar gjatë shtatzënisë dhe lindjes së të birit.

Falenderim i vecante!

20 Maj, ishte dita me e lumtur dhe kuptimplote e jetes time dhe te Fabit, Zoti na bekoj me djalin tone MATIAS ! Nipi i pare, i gjysh Apostolit dhe Kadriut, i nena Lubit dhe Lilit, i daja Ivit dhe xhaxhi Klajdit gezon shendet te plote.

Falenderim i vecante i takon Doktorit te mrekullueshem, atij qe ka nje vend te vecante ne familjen tone, Prof. Dr. Nikita Manoku qe na solli djalin ne jete shendosh e mire. Dr. Nikita ka pasur nje perkujdesje fantastike gjate pritjes se Matias, si dhe eshte doktori qe i ka shpetuar jeten mami Lilit para pak kohesh duke i dhene mundesine te shikoj nipin e saj.

Mjeket si Dr. Nikita Manoku jane aset i vendit dhe meritojne te ngrihen ne piedestalin e vleresimit te shoqerise dhe shtetit. Faleminderit edhe Dr. Enriketa Kroi, nje super mjeke, me nje kujdes special dhe miresi pafund, e cila bashke me Dr. Manokun ishin nje ekip te jashtezakonshem qe u kujdesen qe Matias dhe une te dilnim me sukses nga ky moment i jashtezakonshem per te dy.

Faleminderit nga zemra Doktoreve te mrekullueshem te nje vendi si Shqiperia qe pak ka bere dhe ben per profesionin tuaj!