Vendosni fjalën kyçe....

Ferronikeli shpallet kampion në fund, Prishtina e Mirel Josës nuk bind


Një finale e vërtetë ka qenë ajo në javën e fundit të kampionatit të futbollit në Kosovë. Në javën e fundit janë ndeshur Ferronikeli dhe Prishtina, të cilat rivalizonin për titullin kampion.

Ferronikeli kishte 2 pikë më shumë se Prishtina dhe i mjaftonte barazimi për t’u shpallur kampion.

Ndërkohë ekipi pritës e ka fituar ndeshjen me rezultatin 1-0 duke u shpallur kampion ndërkohë ekipi mik i drejtuar nga trajneri Josa nuk bindi duke e mbyllur sezonin në vendin e dytë.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *