Vendosni fjalën kyçe....

“Danke Deutschland” – Haradinaj jep lajmin e rëndësishëm pas samitit të Berlinit


Kryeministri i Kosovës, Haradinaj, ka dhënë lajmin e rëndësishëm se Gjermania është pro liberalizimit të vizave për shtetasit e Kosovës.

Ai e dha njoftimin nëpërmet një postimi në faqen e tij në “Facebook” pas takimit me ministrin e Brendshëm të Gjermanisë, Seehofer.

“Danke Deutschland! Pas takimit me Ministrin e Punëve të Brendshme të Gjermanisë, Horst Seehofer, morëm “Po”-në e Gjermanisë për liberalizimin e vizave. Faleminderit Kancelares Merkel dhe shtetit Gjerman për besimin dhe përkrahjen e vazhdueshme për popullin e Kosovës.” – shkruan Haradinaj.