Vendosni fjalën kyçe....

Mogherini “zbarkon” në Tiranë në 8 maj, takime me Ramën e opozitën


Shefja e Politikës së Jashtme në BE, Mogherini, do vizitojë Tiranën në datat 8-9 maj.

Gjatë qëndrimit të saj në kryeqytetin shqiptar, Mogherini, pritet të takojë kryeministrin Rama dhe krerët e opozitës së bashkuar.

Në fund të majit pritet publikimi i raportit të Komisionit Europia lidhur me çeljen ose jo të negociatave të Shqipërisë me BE-në.

Më 11 maj opozita e bashkuar pritet të organizojë protestën e saj në Tiranë.