Vendosni fjalën kyçe....

Basha nga Miloti: Zgjedhje pa opozitën e vërtetë nuk do ketë


Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar nga Miloti para mbështetësve të opozitës, tha se në 6 vite Rama i vuri shkelmin demokracisë dhe shtetit ligjor.

Njësoj si shumë shqiptarë sot, edhe vendi ynë ndodhet në një udhëkryq të rrezikshëm ku e ka sjellë njeriu më i korruptuar, më i paaftë dhe më i inkriminuar që njeh historia e pluralizimit, arroganti, hajduti, mashtruesi Edi Rama, i cili me bandën e tij brenda 6 viteve i vuri shkelmin demokracisë dhe institucioneve të drejtësisë, shkatërroi ekonominë, uli oligarkët në krye të pasurive të shqiptarëve dhe vrau shpresën duke detyruar gjysmë milioni shqiptarë të braktisin shtëpitë e tyre”-deklaroi Basha

Më tej Basha u shpreh se zgjedhje pa opozitën e vërtetë nuk do ketë dhe këtë e di edhe Rama