Vendosni fjalën kyçe....

Taulant Balla kërcënon me burg Kryemadhin dhe Bashën nëse pengojnë zgjedhjet e 30 qershorit


Numri dy i Partisë Socialiste Taulant Balla ka kërcënuar me burg krerët e opozitës në rast se do tentojnë të bllokojnë zgjedhjet lokale të 30 qershorit.

Këtë paralajmërim Balla e ka bërë gjatë takimit në Prrenjas me elektoratin socialist.

Më 30 Qershor do të mbahen zgjedhjet vendore dhe ta harrojë Monika, Luli, Saliu që mund të pengojnë popullin e Prrenjasit të shkojnë të votojnë.

Është vepër penale, dënohet me 7 vjet burg kushdo që pengon zgjedhësit të votojnë, kushdo që dhunon qoftë edhe derën e qendrës së votimit”-shkruan Balla në Facebook.