Vendosni fjalën kyçe....

Ajaks eleminon Juventusin nga Champions, Barcelona kalon në gjysmëfinale


Ajaks duket se është skuadra suprizë në Champions League, pasi mposhti PSG, Real Madrid, kurbani i radhës ishte Juventus.

Golit të Cristiano Ronaldos, tulipanët i janë përgjigjur me dy gola nga van de Beek dhe de Ligt.

Barcelona ka kaluar në gjysmëfinale të Champions League pasi ka mundur 3-0 ditën e sotme Manchester United.

Falë dy golave të Lionel Messi dhe një gol të Coutinho në pjesën e dytë.

Në sfidën e mëparshme Barcelona fitoi 1-0 duke hipotekuar kështu kualifikimin me rezultat të përgjithshëm 4-0.