Vendosni fjalën kyçe....

Zjarr në Lezhë, digjen 10 hektarë pyje


Një zjarr i madh ka rënë ditën e sotme në qarkun e Lezhës.

Dyshohet se deri tani janë djegur më shumë se 10 hektarë pyje.

Efektivët e Inspektoratit Pyjor kanë vajtur me shpejtësi në zonë dhe po përpiqen të shuajnë flakët.

Dyshohet se zjarrvënia është e qëllimshme dhe për këtë prokuroria ka nisur hetimet.

Paraditen e sotme një zjarr ra në Parkun Kombëtar të Qafë Shtamës ku u dogjën masive të tëra me pisha.