Vendosni fjalën kyçe....

Zjarr në Fushë Krujë, flakët rrezikojnë një banesë


Foto ilustruese

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë mbrëmjen e sotme në Fushë-Krujë, në kodrën e quajtur “Kodra e Dervinëve”, ndërsa mësohet se flakët rrezikojnë seriozisht një banesë e cila ndodhet afër vatrës së zjarrit.

Në vendngjarje kanë shkuar dy mjete zjarrfikëse dhe forca të shumta policore, ndërsa flakët po përhapen me shpejtësi të favorizuara edhe nga era.

Nuk dihet ende shkaku i zjarrit, nëse është i qëllimshëm apo jo, ndërsa policia po heton për ngjarje.