Vendosni fjalën kyçe....

Plagos me thikë kalimtarët në Marsejë, policia qëllon sulmuesin


Një sulm me armë ka ndodhur pak më herët në Marsejë të Francës. “RT” shkruan se një person ka sulmuar kalimtarët në Marsejën Qendrore, duke plagosur të paktën dy persona.

Më pas sulmuesi u përball dhe u qëllua nga efektivët e policisë. Në disa media raportohet për katër të lënduar, jo për dy, ndërsa ende priten të tjera detaje.