Vendosni fjalën kyçe....

Banorët e Unazës nisin protestën: Ti japim fund këtij sundimi hajdutërie!


Ka nisur protesta e banorëve të Unazës së Re për ditën e sotme. Në ditën e 104-t të protestës, banorët e kësaj zone kanë deklaruar se janë mobilizuar për t’i dhënë fund qeverisë Rama më 16 shkurt.

“Ne jemi të vendosur më shumë se kurrë për t’i dhënë fund më shumë se kurrë këtij sundimi hajdutërie, që shohin vetëm të marrin karriget dhe të pasurojnë familjarët e tyre duke vjedhur dhe duke mbushur Shqipërinë me hashash. Prandaj ne do vazhdojmë dhe nuk jemi vetëm, por gjithë shqiptarët, do presim dhe do moilizohemi që me datë 16 t’i japim fund këtyre fundërrinave e zizëllonjave që dalin e flasin”, tha një nga banorët.

Në protestë ishin edhe përfaqsësues të opozitës së Bashkuar. Vijon…