Vendosni fjalën kyçe....

Vasili kundër Prokurorisë: Ky është fundi, të hetosh “Zërin e Amerikës” me urdhër të Ramës


Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili kareaguar ashpër ndaj Prokurorisë lidhur me njoftimin se ka nisur hetimet për nxjerrjen e të dhënave sekrete pas publikimit të përgjimeve nga “Zëri i Amerikës”.

Vasili shprehet se ka arritur fundin, me nisjen e hetimit ndaj “Zërit të Amerikës”, duke e konsideruar këtë një turp.

“Prokuroria hap hetim per Zerin e Amerikes me urdher te zvarranikut te karriges Edi Rama !!??

Faqe e zeze e prokurorise se kapur nga zvarraniku i pushtetit edi rama.

S’ka te krahasuar as me partine e punes.

Kjo prokurori e turpit mbylli veprat penale edi rames:

1.qe i kerkoi policise te bente fushate elektorale oer partine socialiste,

2.qe mashtroi popullin dhe tha se kish bere ekspertizen e audiopergjimit te vellait te ish ministrit te brendeshem,

3.qe i mbylli ceshtjen pasi edi rama kercenoi oficerin emiljano nuhu se tregoi fakte te verteta kundra qeverise.

Kjo prokurori guxon dhe hap hetim per Zerin e Amerikes. Dhe ndaj kujt ??? 
Ndaj Zerit te Amerikes.

Ky eshte tamam fundi.

Kjo ishte reforma ne drejtesi, ky ishte vetingu, kjo eshte “drejtesia e re”.

Prokurori e vene ne sherbim te nje zvarraniku pushteti si edi rama,ketij me te shplarit e me te peshtirit e zvarranikeve te karriges me merimanga te pushtetit.”, shkruan Vasili.

“Zëri i Amerikës” publikoi të dhëna që implikonin kryebashkiakun e Durrësit Vangjush Dakon, në biseda dhe dreka me grupin e Avdylajve, të akuzuar për prodhim dhe trafikim të lëndëve narkotike.