Vendosni fjalën kyçe....

Cakaj më i vogëli mes ministrash të BE-së (Foto/Video)


Zv/Ministri i Jashtëm Gent Cakaj ishte në takimin e zhvilluar në Bukuresht ditën e sotme dhe në foton zyrtare nga ministerali shihet se ai është më i riu mes tyre.

I deleguari si ministër i Jashtëm, Gent Cakaj, ka marrë pjesë në takimin e ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian dhe vendeve kandidate. Takimi u zhvillua përgjatë dy ditëve në kuadër të Presidencës rumune të BE-së.