Vendosni fjalën kyçe....

PSG bën blerjen e rëndësishme, paguan 47 milionë euro për talentin argjentinas


PSG-ja ka bërë një përforcim të rëndësishëm vetëm 2 ditë para mbylljes së merkatos dimërore.

Klubi francez ka blerë mesfushorin e kombëtares argjentinase, 24-vjeçarin Leandro Paredes nga rusët e Zenitit.

Për shërbimet e tij, francezët kanë pagaar jo pak po 7 mionë euro.

Ai pritet të jetë një përforcim i rëndësishëm për ekipin e drejtuar nga trajneri Tuchel që po dominon në Francë por nuk është e njëjta histori në Evropë, ku Liga e Kampionëve është trofeu që mungon dhe që dëshirohet me ngulm nga presidenti Al Khelaifi.