Vendosni fjalën kyçe....

Henry largohet, Monako rikthen trajnerin portugez


Monako ka shkarkuar zyrtarisht Tieri Henrin, pas vetëm 20 ndeshjesh në krye të monegaskëve. Në vend të tij do vijë Leonardo Zhardim, që kishte drejtimin e ekipit në fillim të këtij sezoni.

Portugezi u largua nga skuadra në muajin tetor, por duket njeriu që mund ta nxjerrë ekipin nga kjo krizë e thellë që e ka kapluar. Henri përveç rezultateve negative që kishte sjellë në ekip, u pezullua për shkak se ofendoi një lojtar kundërshtar javën e kaluar.

Shkëlqimi i tij si futbollist nuk po e ndjek dot edhe në karrierën e tij si trajner. Madje marrëdhëniet e tij me lojtarët e ekipit francez nuk ishin shumë të mira. Flitej se ai i injoronte ata dhe nuk i vlerësonte për atë që bënin.