Vendosni fjalën kyçe....

ME VIDEO/ “2 kamionë me dru brenda 10 minutave, na rroftë moratoriumi”


Prerja e pyjeve mesa duket është një fenomen që ende vazhdon. Kjo duket qartë edhe në videon e mëposhtme ku brenda 10 minutave kalojnë dy kamonë me lëndë drusore. Gjithçka ka ndodhur gjatë natës dhe dy kamonët kanë udhëtuar pranë njëri tjetrit. Kjo videon është publikuar nga Jamarbër Malltezi, Drejtuesi Departamentit të Mjedisit, Pyjeve dhe Turizmit në PD.

“Na rroftë moratoriumi pa varja pyjeve. 2 kamionë me trupa për 10 min. Kjo është fabula e vendit: të lodhin kokën me propagandë sikur kanë arritur majat e botës por urdhëro si e ke realitetin dhe ikin Shqiptarët nga ky vend si të këte rënë kolera Edi”, shprehet ai.