Vendosni fjalën kyçe....

Vrasja në Bllok, gjykata jep ‘detyrim paraqitje’ për Fabiol Alushin


Ditën e sotme Gjykata e Tiranës ka dhënë masën  ‘detyrim paraqitje’ për Fabiol Alushin, mik i Ervin Matës lidhur me vrasjen në zonën e ish-Bllokut.

Ndërsa Prokuroria kërkoi masën e arrestit me burg me afat 30 ditor për të, Allushi ka mohuar të ketë qenë i përfshirë në vrasjen e Fabian Gaxhës dhe plagosjen e dy të tjerëve pasi u arrestua dy ditë më parë.

Ervin Mata dhe Mevjol Bilo, komandoja që dyshohet se qëlloi në drejtim të grupit të Martinajt, vazhdojnë të jenë ende në kërkim.

Mbi 42-vjeçarin rëndojnë akuzat e vrasjes në rrethana cilësuese, armë mbajtjes pa leje, vrasjes së kryer në bashkëpunim dhe vrasje e mbetur në tentativë. Personi i fundit që është shpallur në kërkim si i përfshirë në ngjarjen e 4 Tetorit është Eldi Dizdari.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *