Vendosni fjalën kyçe....

Turpërohet Reali i Madridit, Eibar e bën “të flasë” me vete


Reali i Madridit është mundur keqazi nga modestët e Eibarit me rezultatin 3-0 duke u kthyer sërish me këmbë në tokë pas disa suksesesh radhazi.

Trajneri i ri Solari duhet t’ia nisë sërish nga e para me lojtarët që këtë sezon janë ende larg të qenit kandidait për titullin kampion ose Ligën e Kampionëve.

Formacioni madrilen ka 4 pikë më pak se Barcelona që ka një ndeshje më shumë për të luajtur, gjë që mund ta thellojë largësinë. Pas golit të parë në pjesën e parë, madrilenët nuk qenë në gjenjde të reagojnë duke pësuar edhe dy të tjerë në pjesën e dytë e duke kapitulluar përfundimisht.

Gjithsesi sezoni nuk ka mbërritur ende në mesin e tij dhe Reali i Madridit e ka gjithë kohën e nevojshme për t’u kthyer në garën për titullin kampion. Javët në vijim ekipi ka ndeshje të lehta dhe e ka gjithë mundësinë që të marrë veten e të përmirësojë pozitat.