Vendosni fjalën kyçe....

ME VIDEO/ “Si ndryshuan bandat e Veliajt projektin e “Unazës së Re”


Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar së fundmi një video nga “Unaza e Re”  ku sipas tij  kryeministri Rama dhe kryebashkiaku Veliaj kanë dryshuar projektin. 

“Banditet e Lal Plehut heqin shtyllat e korentit dhe i nderpresin energjine biznesesve ne zonen e Astirit, Unaza e Re. Edi Rama Lal Plehu kane ndryshuar projektin dhe kane rritur gjeresine e unazes nga 27m qe ishte projekti i miratuar ne 63 m, dhe trotuarin e njeres ane nga 11 ne 33 m per te afruar rrugen afer ndertimeve te trafikantve dhe narko qeveritareve! “, shprehet Berisha.