Vendosni fjalën kyçe....

ME VIDEO/ “Në rrugën e sapoinaguruar Lin-Pogradec bllokohen pusetat”


 

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar  videon e një qytetari dixhital ku shihet qartë se pusetat në rrugën e re Lin-Pogradec janë bllokuar dhe uji kalon përmes asfaltit. Rruga Lin-Pogradec u inagurua nga ministri Gjiknuri pak muaj më parë.

Denoncimi:

Kjo eshte rruga qe pas pese vitesh mezi i hodhen asfaltin dhe inauguruan.

Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital. sb

Sa here kalon ai i Gjati ne rrugen Lin-Pogradec me ministrat vetem mburret. ai Gjiknuri tha se eshte nje nder rruget me te bukura dhe cilesore ne rajon pak kohe ka qe u inagurua dhe ne Mememelisht jane bllokuar pucetat se jane vene tuba te ngaushta dhe sjane vene ne pjerresi tani qe fillojne shirat, ,ngrocat ,bora-keta banoret do thyejne krahet,kembet, brinjet kushedi sa aksidente do kete nga uji qe kalon mes per mes asfaltit ishalla kalojne keta hajdute qe mos u ngopshin dhe thefshin qafen dhe ishall i befshin ilace lekat tona dhe tregojani Kryeministrit tone sic e ka qef ai seshte 3.D po eshte realit dhe trasformimi i rrugve sipas teje ishalla ka ndonjeri me seder dhe te pergjegjshem ne Qeverri te shkoje ta shikoj nga afer dhe te marri masa se do behen cope makinat nga ngricat …