Vendosni fjalën kyçe....

Tahiri mendon ndryshe nga Xhafaj: Në Shqipëri nuk ka banda, situata fryhet qëllimisht


I ftuar në emisionin ‘Opinion’ Saimir Tahiri deklaron ndryshe nga pasardhësi i tij Fatmir Xhafaj për sa i përket bandave në Shqipëri duke thënë  me bindje se “Shqipëria nuk ka banda, por situata sipas tij fryhet qëllimisht.

Ai tha se në vendin tonë ka disa kriminelë më pas se në vendet e tjera, ndërsa mori si shembull Greqinë dhe Italinë.

Shqipëria nuk ka banda, këtu po frymohet qëllimisht, për t’i terrorizuar vendin. Shqipëria ka kriminalitet si çdo vend tjetër. Ka Greqia, Itali dhe Spanja më shumë kriminelë se Shqipëri. Nuk ka vendi ynë familje mafioze, por kriminelë”, – deklaroi Tahiri.

Deklarata e Fatmir Xhafajt mbi grupet kriminale: