Vendosni fjalën kyçe....

Dy muaj para ndërrimit të viteve, Erion Veliaj vë pemën në sheshin “Skënderbej”


Plot dy muaj para ndërrimit të viteve, Erion Veliaj ka vënë pemën në sheshin “Skënderbej”. Mesa duket kreu i Bashkisë qenka i paduruar pasi duhen jo pak javë që të ndërrohen vitet. 

Por Bashkia ka nisur punimet jo vetëm të ngrejë bredhin por të zbukurojë edhe sheshin “Skënderbej”.

Ende pema nuk ka përfundur por me shumë mundësi  pas disa ditës Veliaj do të shkojë ta inagurojë dhe të “sjellë festat e fundvitit” në kryeqytet.

Duhet të themi se pema sipas traditës zbukurohet më 6 ose 8 dhjetor por kjo datë mesa duket i është dukur larg Veliajt.

Foto marë nga Brizida Gjikondi

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *