Vendosni fjalën kyçe....

Humbja me Barcelonën, shkarkohet Lopetegui


Skuadra e Real Madrid zyrtarisht ka shkarkuar nga posti i trajnerit Juliebn Lopetegui. Spanjolli erdhi te madrilenët me shumë bujë, duke braktisur kombëtaren e Spanjës një ditë para fillimit të Botërorit, por në Madrid nuk pati suksesin që pritej të kishte.

Pas disa ndeshjeve me rezutlate negative, ndeshja e djeshme me Barcelonën në “El Classico” i vuri vulën kësaj çështje. Dhe kjo ka qenë një nga arsyet kryesore edhe pse Lopetegui është larguar nga stoli i Realit. Tashmë në stol ulet trajneri i Real Madrid Kastija Santiago Solari, i cili do të jetë një zgjedhje e përkohshme.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *