Vendosni fjalën kyçe....

Rama: Opozita si Liza në botën e çudirave, me paratë e shpifjes do investojmë në një biblotekë


Kryeministri Edi Rama është duke vijuar me propagandën e tij dhe së fundmi është shprehur se me paratë që do merren nga shpifja e PD-së për Erion Veliajn do të investohet për një bibliotekë shkolle në Kodër-Kamëz. 

“Inaugurohet Fondi i Edukimit nga një shpifje e PD për Erion Veliaj. Kontributi i parë për një bibliotekë shkolle në Kodër-Kamëz. Gati 12 paditë e para Antishpifje nga ana ime.Në përpunim nja dy duzina të tjera. Kjo opozitë si Liza në botën e çudirave do lerë dhe çizmet gjyqeve”, shkruan Rama në Twitter. 

Gjykata e rrethit gjyqësor Tiranë dënoi sot Partinë Demokratike për akuzën e shpifjes ndaj kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj.

Sipas verdiktit të gjykatës, PD-ja i detyrohet t’i paguajë një dëmshpërblim moral prej 1 milion lekësh kryetarit të Bashkisë së Tiranës. Veliaj kishte hedhur në gjyq për shpifje këshilltarin bashkiak të PD, Akil Kraja.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *