Vendosni fjalën kyçe....

Vasili: Arta Marku i mbyll çështjen vetes me të njëjtin prokuror si Ramës (Dokumente)


Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar ashpër kryeprokuroren e përkohshme Arta Marku si dhe kryeministrin Edi Rama. Vasili ka publikuar disa dokumente dhe shprehet se Arta Marku i mbyll çështjen vetes me të njëjtin prokuror si Ramës. 

“I njejti prokuror qe mbylli ceshtjen Edi Rames per manipulimin dhe mashtrimin nepermjet ekspertizes se audiopergjimit te Agron Xhafes mbylli sot me te njejtin zell dhe shpejtesi edhe ceshtjen e Arta Markut e akuzuar per shperdorim detyre.
Kjo eshte drejtesia e “re”e neveritshme,qe do te thote burg per te gjithe,me dhe pa te drejte dhe mbyllje e cdo zullumi me ligjin per kryeministrin dhe per kryeprokuroren, qe i sherben atij.”, shprehet Vasili. 

Reagim:
Arta Marku i mbyll ceshtjen vetes me te njejtin prokuror si Rames,CFARE TURPI..

Arta Marku i mbyll fët e fët ceshtjen vetes.
I njejti prokuror qe mbylli ceshtjen Edi Rames per manipulimin dhe mashtrimin nepermjet ekspertizes se audiopergjimit te Agron Xhafes mbylli sot me te njejtin zell dhe shpejtesi edhe ceshtjen e Arta Markut e akuzuar per shperdorim detyre.
Kjo eshte drejtesia e “re”e neveritshme,qe do te thote burg per te gjithe,me dhe pa te drejte dhe mbyllje e cdo zullumi me ligjin per kryeministrin dhe per kryeprokuroren, qe i sherben atij.
Keta i bejne qoka mbylljeje ceshtjesh njeri tjetrit dhe turpi eshte sheshit.
Kush e beson më kete drejtesi nuk ka me asnje respekt per veten.
Ja vendimi me i fundit qe i mbyll ceshtjen Arta Markut,
CFARE KOMEDIE…..E ZEZE…

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *