Vendosni fjalën kyçe....

Të Fundit

Zjarri në tregun e rrobave të përdorura në Shkodër me përmasa të mëdha, zjarrfikëse edhe nga Ulqini e Malësia e Madhe

Zjarri në tregun e rrobave të përdorura në Shkodër ka marrë përmasa të mëdha teksa flakët kanë përpirë disa banesa. Përveç zjarrfikësve në vendngjarje, priten të mbërrijnë edhe mjetet nga Ulqini dhe Malësia e Madhe. Shumë banorë janë evakuuar nga banesa afër shtëpisë që ka marrë flakë në rrugën ‘Ndoc…

Zjarr në Shkodër, rrezikohen banesa

Një zjarr i madh ka rënë në Tregun e rrobave të përdorura në Lagjen Perash në Shkodër. Zjarri ka përfshirë një pjesë të konsiderueshme të tregut dhe rrezikon banesat përreth. Dhjetëra efektivë të zjarrfikëses po punojnë intensivisht për të shuar flakët dhe për të shmangur përhapjen e mëtejshme të zjarrit.…